De koffers staan gepakt en als u dit leest zitten wij, Liesbeth, Peter en Mariosé al in Kenia en hebben we een bezoek gebracht aan de jongens- en meisjes gevangenis. Ik hoop gezien te hebben wat er gedaan is om de scholing van deze jonge mensen te verbeteren, zodat zij nog meer kans hebben als zij straks de gevangenis weer verlaten. Alles beter dan weer terugvallen op prostitutie, stelen en andere vooral misdrijven.
Niemand heeft bezwaar gemaakt tegen ons bezoek aan Kenia. Anders is dat bij het mogelijke bezoek van onze koning op uitnodiging van de Keniaanse president Ruto. De koning zal vooral gaan als hoofd van een handelsdelegatie, om ons Nederland nog rijker te maken. Toch hoopt de corrupte president Ruto ook een graantje mee te pikken. Zo werkt dat in een land als Kenia, regeringsleiders willen vooral zichzelf verrijken. Ongetwijfeld blijft er veel aan de strijkstok hangen. Anders dan bij onze stichting, waarbij al het geld gaat naar de mensen in Kenia. Ook deze reis betalen we geheel zelf en we zullen ook uit eigen zak zo hier en daar geld weggeven.
We gaan met drie koffers met spullen en drie kleine koffertjes met onze eigen kleding. Tijdens het laatste bezoek van Liesbeth heeft zij goed om zich heen gekeken en we hebben o.a. kleding mee voor enkele zeer arme gezinnen. Verder zijn er brillen mee voor de zusters, die ze zullen uitdelen aan mensen die ze erg nodig hebben. En nog vele dingetjes waarvan we weten dat de mensen het daar goed kunnen gebruiken.
Onze vrienden daar hebben een enorm programma voor ons opgetuigd en ik ben reuze benieuwd welke nieuwe projecten getoond zullen worden. Dat wordt weer een hele klus om daar de beste en meest noodzakelijke uit te pikken. Er zijn een aantal criteria waaraan ze moeten voldoen en het moet uiteraard passen bij onze uitgangspunten.
Wij zijn hier ondertussen nog volop bezig om geld in te zamelen voor het klaslokaal in Kaplamai. De eerste helft van het benodigde geld is nu overgemaakt, zodat ze verder kunnen met de bouw. Wij gaan dat ongetwijfeld zien als we daar logeren.
In de maand februari naar Kenia gaan is fantastisch, en dat is ook de maand waarin er veel geregeld wordt voor de Vastenactie. Ik ben daar nu dan maar wat eerder mee gestart om na onze thuiskomst even hard door te werken. Dit jaar start de vasten op 5 maart. U zult de vastenzakjes dan weer in de Schelp vinden. Verder hoop ik dat de nieuwe directie van de St. Barbaraschool meewerkt aan het uitdelen van de vastendoosjes. De vasten hoort bij Carnaval en tenslotte wordt dat nu in Tuitjenhorn ook weer uitgebreid gevierd!
En natuurlijk zullen we, i.s.m. de mannen van het Ahoj weer een vastenmaaltijd organiseren. Dat zal zijn op zondag 30 maart. U kunt zich, ook nu al voor opgeven via info@vriendenjoseph.nl . Wanneer wij terug zijn, kan dat ook weer telefonisch. We hopen uiteraard dat we weer een beroep mogen doen op onze sponsors, maar dat moeten we nog regelen.
Volgende keer zult u een stukje lezen van de hand van ons bestuurslid Theo. Hij heeft beloofd, als ik hem tenminste wat foto’s en berichtjes doorstuur, er iets moois van te maken.
Ik zie u graag na onze reis weer terug. Tot dan.
Een overzicht van onze projecten vindt u op de website en we zijn te volgen via Facebook en Instagram. Via de website kunt u uw eventuele bijdrage ook gemakkelijk overmaken.
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!